Informace pro první ročníky


Adaptační kurz

Školní rok v prvním ročníku začínáme třídenním adaptačním kurzem. Noví studenti tak mohou začít svoje působení na naší škole velmi netradičně – pobytovou akcí v rekreačním středisku v okolí Jičína a hlavně aktivitami, které mají ke školnímu vyučování velmi daleko – hrami, sportem a zábavou.

Cílem této příjemně strávené doby je hlavně seznámit se s novými spolužáky, se svými třídními učiteli a s budoucím studiem, včetně jeho odlišností od základní školy.

S organizací adaptačních kurzů nám tradičně pomáhá jičínské centrum pro volnočasové aktivity K-klub.

Předběžné náklady činí Kč 1100,- na jednoho studenta a záloha ve výši Kč 1100,- bude vybírána při nástupu do školy ve čtvrtek 1. září 2022.

Podrobnější informace sdělí třídní učitelé s výchovnou poradkyní na začátku školního roku 2022/2023.

Informační systém Bakaláři

Tento systém nabízí řadu funkcí, které usnadní komunikaci mezi školou, rodiči a studenty. Ovládání je intuitivní a využívání velice variabilní - lze spouštět přes internetový prohlížeč v počítači či v mobilu, nebo používat přímo mobilní aplikaci - vše se stejnými přihlašovacími údaji.

Rodiče díky tomuto systému mají přehled o aktuální výuce (stálý rozvrh, rozvrh včetně suplování, absenci a v neposlední řadě klasifikaci svých potomků). Mohou prostřednictvím tohoto systému též komunikovat s učitelským sborem, případně s vedením školy.

Studenti využívají zejména informace o aktuálním rozvrhu (včetně suplování) a klasifikaci. Mohou také komunikovat s učiteli.

Výhodou systému je, že rodiče i studenti mají oddělené přihlašovací údaje. Lze s nimi tedy komunikovat odděleně, přestože mají přístup ke stejným informacím. Přihlašovací údaje získají vždy při zahájení studia na naší škole.

V případě potíží s přihlášením je připravena pomoci Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Informace ke stravování

Naši studenti mají možnost stravovat se ve školní jídelně VOŠ a SPŠ Jičín, která je vzdálená cca 10 min chůze od naší školy.

  • Informace ke stravování vám sdělí váš třídní učitel
  • Využijete svůj čip ze ZŠ (ten je potřeba přeprogramovat) nebo si jej zakoupíte v kanceláři VOŠ a SPŠ Jičín, ulice Pod Koželuhy (cca 150 m od budovy MOA). Čipy zpravidla vyzvedává zástupce třídy pro všechny spolužáky.
  • Vyplníte přihlášku ke stravování (ke stáhnutí zde) a s čipem a vyplněnou přihláškou se dojdete přihlásit ke stravování do jídelny VOŠ a SPŠ Jičín
  • Následující den můžete jít na oběd

Studenti mají na výběr ze dvou jídel denně (v pátek se vaří pouze jedno).
Výdejní doba obědů pro žáky je 11:45 - 14:45.

Informace k platbě naleznete zde.

Změny objednávek, včetně jejich zrušení, je možné provádět osobně ve školní jídelně nebo přes aplikaci Strava. Tuto aplikaci si můžete stáhnout do vašich mobilních telefonůCena za 1 oběd je v tomto školním roce 39 Kč

Potřebujete poradit nebo se na něco zeptat?


© Masarykova obchodní akademie