Masarykova obchodní akademie v Jičíně
Oficiální přípravné centrum Cambridge English


Naše škola je partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek a oficiálním přípravným centrem Cambridge English. Naši studenti tak mají v rámci studia možnost nejen získat vysokou jazykovou úroveň tohoto světového jazyka, ale také se připravit na složení mezinárodní zkoušky ve známém prostředí jejich školy. 

Zkoušky na naší škole jsou otevřené rovněž zájemcům z okolních škol či z veřejnosti. Registrovat se k nim je možné přes webové stránky zkouškového centra www.elec.eu.

Co jsou zkoušky Cambridge English

Jedná se o prestižní mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny, vyvíjené jednou z nejstarších a nejznámějších akademických institucí na světě, Cambridge Assessment English. 

U zkoušek je hodnocena vyvážená jazyková znalost ve čtyřech dovednostech:

  • porozumění čtenému textu a práci s jazykem, 
  • poslech, 
  • mluvený projev,
  • písemný projev (psaní souvislého textu v zadaném formátu).

K čemu je jazykový certifikát

Certifikáty slouží jako doklad o jazykové kvalifikaci. Jsou uznávány na celém světě a to v komerční, akademické i státní sféře. 

Držitel jazykového certifikátu může získat například bonusové body u přijímaček na vysokou školu či rovnou kredity namísto povinné zkoušky z angličtiny nebo se jím prokazuje v případě zájmu o zahraniční studium či stáž. 

Zkoušky jsou uvedeny v Seznamu standardizovaných zkoušek MŠMT, certifikátem tedy lze nahradit za určitých podmínek profilovou část maturity z cizího jazyka (více na maturita.elec.eu)

Kdo je Evropské centrum jazykových zkoušek

Evropské centrum jazykových zkoušek (www.elec.eu) je platinové zkouškové centrum pro jazykové zkoušky Cambridge English s celorepublikovou působností, dlouholetou tradicí a zkušeností. Patří mezi jedno ze tří největších zkouškových center v ČR. 


© Masarykova obchodní akademie