Adaptační kurz pro „prváky“ MOA


Termín: 2. – 4. září 2024
Záloha na kurz: Kč 1.200,- bude vybírána při nástupu do školy v pondělí 2. září 2024

Kurz je finančně podpořen z Operačního programu Jan Amos Komenský „Šablony MOA Jičín“.

Adaptační kurz nebo taky „adapťák“ je program, který pro Tebe připravil tým zkušených lektorů. Cílem kurzu je seznámit se se spolužáky, poznat lépe zbytek třídy, zažít hromadu legrace, ale i dokázat zatnout zuby a posunout alespoň trochu své limity. To vše mimo civilizaci a za každého počasí.

Co Tě na kurzu čeká?

Ráno se sejdeme ve třídě v 7:45. Po slavnostním zahájení se přesuneme do Jinolic do rekreačního střediska Eden v Jinolicích. Tam i zpět vám velká zavazadla převezeme autem. Cestu si budeme krátit drobnými aktivitami. V Edenu se pak ubytujeme a naobědváme. Po krátkém odpočinku vás oficiálně přivítáme, představíme sebe i program kurzu. Program bude pokračovat až do středečního dopoledne a přibližně kolem 11. hodiny budete odcházet zpátky do Jičína.

Času na seznámení není mnoho, nepočítej proto s příliš volným časem a osobním volnem. Většinou se bude jednat o aktivity, při kterých se jen tak nesedí, bude se přemýšlet, ale i řešit nezvyklé úkoly. Konkrétní náplň Ti ale teď neprozradíme J

Zajištěná snídaně, oběd a večeře a také odpolední svačina a pitný režim je samozřejmostí. Pokud si chceš přibalit nějaké “dobrůtky“ navíc, můžeš, ale nepřeháněj jejich množství. Něco málo si konečně můžeš koupit i na místě.

Co s sebou?              

Je důležité cítiti se v pohodě! Mysli na to, že většina programu má sportovní charakter a všechny aktivity probíhají venku a za každého počasí! Přizpůsob tomu tedy své vybavení. Pokus se řídit heslem, že neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení! Může se stát, že se během některých aktivit zašpiníš nebo si něco nechtěně roztrhneš. Proto oblečení, na které si potrpíš, nech raději doma, důležitá, důležitý jsi TY!

Co si rozhodně zabalit:

 • Doklady (OP, kartičku zdravotní pojišťovny)
 • Léky, pokud nějaké musíš brát + léky na drobné problémy (náplast) – lékárnička bude po celou dobu k dispozici
 • Osobní věci – oblečení – podle předpokládaného počasí!, hygienické potřeby
 • Vlastní spacák nebo deku navíc, podle aktuálního špatného počasí a pro méně odolné - jinak jsou lůžkoviny v chatkách zajištěny
 • Čelovku nebo baterku
 • Šátek na případné zavázání očí při hrách
 • Nepromokavou bundu nebo pláštěnku – nikoli deštník! – už na cestu!
 • Pevné boty pro pohodlný krok na cestu a alespoň jedny náhradní, případně pohodlné pro přezutí na dobu mimo program
 • Oblečení pro program kurzu, z něhož:
  1. bude pohodlné a příjemné na nošení venku i uvnitř
  2. bude vhodné na běhání a podobné aktivity
  3. bude opravdu takové, na kterém nebude vadit drobný defekt, a to včetně bot
 • malý batůžek na cestu a v něm láhev s pitím a svačinu na pondělní dopoledne!!!

Těšíme se na Tebe!


© Masarykova obchodní akademie