Zaúčtuj to!


V úterý 7. června 2022 reprezentovala 3 děvčata ze 3. ročníků ve složení Renáta Pavlásková ze 3.A, Iveta Pažoutová a Jana Nyplová ze 3.C naši školu v soutěži Zaúčtuj to! Akce probíhala v Praze a své vědomosti z účetnictví poměřovali studenti z různých měst republiky – např. z Prahy, Plzně, Havlíčkova Brodu, Neveklova nebo třeba z Chomutova. Soutěžící tvořili tříčlenné týmy a v rámci základního kola řešili případovou studii z 5 oblastí: Krátkodobý finanční majetek a úvěrové závazky, Zásoby, Dlouhodobý majetek, Zúčtovací vztahy a Účtování nákladů a výnosů.

Ve velké konkurenci naše děvčata vybojovala krásné 4. místo z celkového počtu 19 týmů, ze kterých 15 nejlepších postoupilo do semifinálových kol rozdělených do tří skupin po pěti družstvech. Soutěžilo se formou hry Riskuj. Do finále však z každé skupiny postupovaly pouze 2 týmy. Naše studentky vybojovaly krásné 3. místo, čímž pro ně soutěž skončila.

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Jen tak dál

Petra Jiránková


© Masarykova obchodní akademie