MOA na Exkurzi v ČT

  • MOA

Dne 19. 11. 2019 navštívila naše škola studia České televize na Kavčích horách v Praze. Nejenom že jsme viděli spoustu technických vymožeností a prostor, ale dozvěděli jsme se, co smí a nesmí ČT jakožto veřejnoprávní televize a jaké jsou rozdíly oproti komerčním televizím. Potkali jsme také mnoho známých tváři jako například Noru Fridrichovou, Michala z Kouzelné školky anebo Václava Moravce - který už v minulosti naši školu navštívil. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to stát za ,,pultíkem”, kde probíhají různé politické debaty. Viděli jsme, jak se mění prostory pro jednotlivé pořady a kolik lidí různých profesí se zde potkává a pracuje.

Na závěr musím říct, že tato exkurze pro mě byla velmi zajímavá, protože jsem netušila, kolik lidí se podílÍ na natáčení jednoho jediného pořadu. Obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout zpravodajské pořady, jako jsou např. Události či ČT 24. Je úžasné, když to vše klapne přesně tak, jak má, a výsledek stojí za to. To vše díky profesionalitě a odbornému nasazení všech zúčastněných. A my, jako diváci, máme v každé chvíli přehled o tom, co se děje u nás i v zahraničí.

Díky za to ČT!

Anna Bazalková, 3.C

 

 

  


© Masarykova obchodní akademie