Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Petr Black - divadelní představení v anglickém jazyce

Informace o představení:

Název divadelní hry připomínající v českém překladu hru Černý Petr není náhoda. Rozhodli jsme se rozehrát příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Jeho opětovný start od nuly je motivovaný základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina.

I naproti tomu, že příběh, kde se člověku změní život ze dne na den, může působit absurdně, snažíme se dané téma rozehrát s dostatečným humorem, nadhledem a reálnou optikou.

Divák zažije používání anglického jazyka v atrativní jevištní podobě. Postavy, které se v inscenaci objeví, tvoří svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou palety typů a charakterů, které Vás určitě zaujmou.

Anglický text tvoří většinu mluveného textgu a je rozdělený do několka příběhových částí, ve kterých se představí postavy s výrazným dramatickým nábojem, pestrou výslovností a náležitým akcentem.

V českém jazyce odezní dějové resumé právě odehrané části se stručným naznačením dalšího vývoje příběhu. Tato inscenační intermezza se osvědčila jako záchytné body pro méně zdatné angličtináře.

Jazyková úroveň je nastavená svou jazykovou a komunikační náročností tak, aby diváci úspěšně zdolali výzvu, kterou divadelní hra v anglickém jazyce určitě je. Jsme přesvědčeni, že hra v nich posílí sebejistotu a vytvoří pozitivní vztah ke studiu anglického jazyka.

Dialogy mezi jednotlivými psotavami jsou založené na velmi srozumitelných zápletkách a tomu přiměřeně odpovídá i náročnost anglického jazyka.

Více na http://www.divadelnicentrum.cz/peter-black

Vyhledat: