Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Výměnný pobyt v Itálii - realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje a města Jičína

Od 22. do 27. dubna se studenti španělštiny z 1. B zúčastnili výměnného pobytu a strávili těchto několik dní u svých vrstevníků v Itálii. Následující řádky sdělují zážitky z výletu.

První den po příjezdu jsme poznali, jak to chodí v italských školách, a dozvěděli jsme se například, že v Itálii se chodí do školy od pondělí do soboty, což se nám zrovna moc nelíbilo. Ve škole jsme byli do tří hodin a poté jsme odjeli ke svým dočasným rodinám. Rodiny byly velice milé a líbilo se nám, že nás zapojovaly do svých každodenních aktivit.

Druhý den jsme strávili ve městě Padova, kde se nachází i samotná škola. Padova je město s dlouho historií a s krásnými památkami. Nejvíce se nám líbila Bazilika svatého Antonína (Basilica del Santo) a hlavní náměstí Prato della Valle.

Na třetí den jsme se nesmírně těšili, protože jsme se vydali do Benátek. Benátky jsou opravdu romantickým městem, které stojí za to navštívit. Jak v Padově, tak v Benátkách měl každý z italských studentů připravené povídání ve španělštině o nějaké z památek, což bylo úžasné. Večer nás čekala nádherná oslava, kde jsme ochutnali italské speciality a potom přímo pro nás zahrála známá italská kapela. Krásný den!

Čtvrtý a zároveň poslední den jsme se jeli podívat do městečka Arquá de Petrarca, kde žil jeden z nejznámějších italských spisovatelů Francesco Petrarca. Měli jsme možnost se podívat do jeho domu, kde nás čekala jedna kuriozita – mumie Petrarcovi kočky. Ve večerních hodinách jsme se vydali na cestu domů.

Tento výměnný pobyt byl nezapomenutelným zážitkem a moc se těšíme na září, kdy Italové přijedou sem k nám!

Vyhledat: