Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Novobydžovská klávesnice

V pátek 16. ledna se na VOŠ a SOŠ Nový Bydžov konal 5. ročník talentové soutěže v psaní na klávesnici „Novobydžovská klávesnice“. Naši školu reprezentovali 3 studenti prvních ročníků, kteří se účastnili 2 disciplín. Nejprve soutěžili v psaní v programu ZAV od 1. lekce. Jejich úkolem bylo během 30 minut napsat co nejvíce cvičení. Karolína Miškářová z 1.B se umístila na 5. místě, její spolužáci, Martin Suchomel a Jakub Šoltys z 1.B, se společně podělili o 11. místo z celkového počtu 13 soutěžících.

Druhou disciplínou byl desetiminutový opis s penalizací 10 úhozů za chybu.z našeho týmu opět nejlépe zabodovala Kája, která byla ze soutěžících středních škol nejlepší a získala 1. místo s výkonem 298,1 č. úh./min. Jakub Šoltys obsadil 9. místo (188,2 č.úh./min.) a Martin Suchomel nebyl vzhledem k počtu dosažených chyb hodnocen. Všem studentům děkujeme za výbornou reprezentaci školy!!

Petra Jiránková

Vyhledat: