Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Lyžařské výcvikové zájezdy ve školním roce 2017/2018

Vzhledem k velkému zájmu z řad našich studentů bude naše škola v letošním roce pořádat dva zájezdy v různých termínech. V termínu 7. - 12. ledna 2018 se uskutečnil první zájezd pro třídy 1A a 1B. Vyrazili jsme tradičně do krásného prostředí Javořího dolu poblíž Pece pod Sněžkou na chaty Sokolka a Dakota. Na horách panovaly příznivé sněhové a povětrnostní podmínky, takže studenti měli mnoho příležitostí pro nácvik a zdokonalení svých lyžařských a snowboardových dovedností. Letos mohli krom tradičních vleků „Dakota“ využít nově vybudovaný vlek a sjezdovou trať „Javořák“, která má svou dolní stanici pouhých 100m od chaty Sokolka. Sjezdová trať nabízí ideální profil jak pro začátečníky, tak zkušené sjezdaře.

Fyzickou kondici účastníků prověřily túry na lyžích běžeckých, za odměnu jim pak byla vynikající „domácí strava“ v místě ubytování, případně menší občerstvení na některých z lyžařských chatách v Krkonoších. Během našich túr jsme se podívali mimo jiné na Černou horu, pod Liščí horu, do okolí skiareálu v Peci pod Sněžkou a na nejznámější boudy této oblasti – Lesní boudu, Pražskou boudu, Kolínskou Boudu, nebo Boudu pod Černou horou.

Lyžařský výcvikový zájezd jsme zdárně zakončili pěší túrou zpět do Pece pod Sněžkou. Věříme, že jsme přispěli k tomu, aby se studenti a studentky do budoucna k lyžování nebo pobytu na našich krásných horách rádi vraceli.

Lyžařský výcvikový zájezd 1C se uskuteční v březnu v období 24. – 28. března.

Za kolektiv vyučujících, Ondřej Švanda, 18.1 2018

Vyhledat: