Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Nela, Michael a Michal do krajského kola Ekonomické olympiády

Žáci třídy 1. B - Nela Karatsiolisová, Michael Cardal a Michal Pluhař dosáhli nejlepších výsledků ve školním kole Ekonomické olympiády (EO) a postupují do krajského kola.

Jde o velký úspěch - obzvlášť pro žáky 1. ročníku. Ekonomická olympiáda je celorepublikovou soutěží ve znalostech z ekonomie a z financí, která je určena studentům všech ročníků středních škol. Olympiáda se letos uskutečnila již na 235 školách ve všech krajích České republiky, zúčastnilo se jí více než 10 000 žáků.

Krajské kolo proběhne na půdě Krajského úřadu Královéhradeckého kraje na počátku února 2018.

Všem žákům, kteří se rozhodli prověřit svoje ekonomické znalosti, děkuji za jejich aktivní přístup.
Postupujícím srdečně gratuluji.

Ing. Radka Jandová
koordinátorka EO

Ekonomická olympiáda poprvé i na MOA

Ve středu 13. 12. se na MOA poprvé uskutečnila Ekonomická olympiáda.

Jde o celorepublikovou soutěž ve znalostech z ekonomie a z financí, která je určena studentům středních škol. Školního kola se zúčastnilo 15 studentů z prvních, druhých a ze třetích ročníků.

Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky.

Cílem Ekonomické olympiády je vyhledávat mezi českými středoškoláky nejnadějnější budoucí ekonomy a ty v jejich rozvoji dále podporovat, rozvíjet a vytvořit jim dobrý odrazový můstek pro další studium, praxi a kariéru.

Celonárodní ekonomická soutěž je propojí s ekonomy a experty, kteří je mohou na jejich studijní a kariérní cestě dále inspirovat a podporovat. Studenti mohou také vyhrát stáže a hodnotné ceny, které Ekonomické olympiádě poskytují partneři projektu.

Výsledky školního kola budou známy do 20. 12. 2017.

 

Ing. Radka Jandová

Vyhledat: