Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Portugalsko

Většina lidí vnímá Portugalsko jako poměrně nevýraznou zemi, která svou polohou doplňuje Španělské království na pyrenejském poloostrově. My jsme však měli možnost zjistit, jak výjimečná tato země je a to díky pobytu studentů středních škol několika spřátelených měst.

Do Lisabonu jsme dorazili 6. srpna 2017. Naše 10 členná skupina byla složena ze 2 učitelů, 3 studentek z naší školy, 3 studentek Lepařova gymnázia a 2 studentů Průmyslové školy. Během pobytu jsme poznávali město Ansiao, ve kterém jsme bydleli společně se studenty z německého Erbachu a Königsee, francouzského Pont de Beauvoisin a místními Portugalci.

Program tohoto mezinárodního setkání byl velice pestrý, v rámci workshopů jsme sdělovali své názory na připravená témata. Natrénovali jsme si písničku We donť need know education od Pink Floyd, kterou jsme zpívali na pódiu s místní kapelou během slavností, které se odehrávaly současně s naším pobytem. Poznali jsme místní kulturu díky ochutnávce národních pokrmů, nahlédli jsme na způsob života rezidentů, poslechli si oblíbenou hudbu a shlédli tradiční řemesla.

Obrovský přínos této akce spočíval v téměř 24 h komunikaci v anglickém jazyce. Pobyt jsme si velice užili a zhodnotili jako jeden z nejkrásnějších zážitků našich životů a těšíme se na uspořádání dalšího setkání.

Vyhledat: