Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Finále soutěže Účetní tým

V pátek 6. ledna 2017 vyrazila skupina studentek ze 4.A ve složení Adéla Handlovičová, Marie Nečesaná a Vendula Včelková do Prahy, kde se konalo finále soutěže Účetní tým. Děvčata se do finále probojovala ze základních kol, která se uskutečnila v prosinci v Praze a ve Znojmě. Studentky tak změřily své síly ve vědomostech z účetnictví s největší konkurencí z celé České republiky. Finálového kola se účastnilo 10 týmů z několika typů středních škol z různých koutů republiky.

Velké finále odstartovalo v 10.30 a bylo rozděleno do 3 částí. V první řešili soutěžící případovou studii na účtování jednotlivých agend. Maximálně mohli získat 150 bodů. Naše reprezentantky dosáhly bodového ohodnocení ve výši 132 bodů a umístily se tak na 5. příčce (nejlepší tým získal 141,5 bodů, takže rozdíly byly opravdu minimální). Ve druhé části proběhla 2 kola semifinále, z každého semifinále postupovaly 3 nejlepší týmy. Tato část probíhala formou hry Riskuj, stejně jako tomu bylo i v prosincovém základním kole. Při výběru otázek bohužel našim děvčatům nepřálo štěstí, a tak do třetí části soutěže nepoustoupila.

Přesto našim studentkám děkujeme za jejich výbornou reprezentaci školy.

předchozí soutěž

Vyhledat: