Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Soutěž – Účetní tým

V úterý 13. prosince 2016 se studentky 4. ročníku ve složení Adéla Handlovičová, Marie Nečesaná a Vendula Včelková zúčastnily soutěže Účetní tým, která se konala na Soukromé vysoké škole ekonomické v Praze. Děvčata změřila síly v jednom ze tří základních kol s „účtaři“ z jedenácti měst šesti krajů. V rámci prvního kola řešili soutěžící případovou studii na účtování jednotlivých agend. Za tento úkol mohli získat maximálně 125 bodů a naše studentky dosáhly celkem 107 bodů, což jim zajistilo první příčku.

10 nejlepších týmů postoupilo do semifinále, každé semifinále mělo 5 účastníků. V rámci tohoto kola si studenti vybírali otázky z pěti účetních okruhů a mohli zvolit dle obtížnosti (od 10 do 50 bodů). Soutěž se podobala hře Riskuj. V případě správné odpovědi družstvo získalo příslušný počet bodů, u chybné odpovědi se počet bodů odečítal. Když tým neodpověděl do 30 sekund, otázka se nebodovala.

Do finálové části postupovalo 5 nejlepších týmů z jednotlivých kol. Náš tým ve svém semifinálovém kole dosáhl nejvyššího počtu nasbíraných bodů a zajistil si tak postup do finále. To probíhalo obdobně jako předchozí část soutěže, takže hodně záleželo na vybrané otázce a na štěstí.

Adéla, Marie a Vendula společnými silami a skvělými znalostmi z účetnictví vybojovaly v silné konkurenci krásné 3. místo a tím si zajistily postup do celorepublikového kola, které se uskuteční v Praze v lednu 2017.

Diplom

Vyhledat: