Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Novobydžovská klávesnice

Ve středu 23. listopadu 2016 se na VOŠ a SOŠ Nový Bydžov konal 7. ročník talentové soutěže v psaní na klávesnici „Novobydžovská klávesnice“. Naši školu reprezentovali 3 žáci prvních ročníků, kteří se účastnili 2 disciplín.

Nejprve soutěžili v psaní v programu ZAV od 1. lekce. Jejich úkolem bylo během 30 minut napsat co nejvíce cvičení. Nejvíce cvičení ze všech soutěžící napsala Sabina  Slavíková z 1CR a obsadila tak 1. místo, a skvělý výsledek doplnil svým výkonem Josef Pulpán z 1CJ s umístěním na 7. místě.

Druhou disciplínou byl 10minutový opis s penalizací 10 úhozů za chybu. Z našeho týmu opět nejlépe zabodovala Sabina, která byla ze soutěžících středních škol nejlepší a získala opět 1. místo s výkonem 397,5 č. úh./min. Andrea Mečířová obsadila 8. místo a Josef Pulpán 9. místo.

Obě dívky se dále obsadily 3. místo v dobrovolné soutěži „Slož si klávesnici“, kde bylo úkolem vysypaná písmenka z klávesnice co nejrychleji a co nejpřesněji umístit na svá obvyklá místa.

Všem studentům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Martina Krausová

  

Vyhledat: