Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Hradecká Juniorka – červen 2016

Ve čtvrtek 9. června 2016 se konal 21. ročník hradecké Juniorky na Obchodní akademii, Střední odborné škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky. Naši školu reprezentovala 4 děvčata a 1 chlapec.

V půl desáté, poté co všechny přítomné přivítala ředitelka školy, absolvovali soutěž nejprve studenti prvních ročníků. Psali 10minutový opis s penalizací 10 trestných bodů za chybu. Po desáté hodině k počítačům usedli studenti druhých ročníků, kteří také soutěžili ve psaní 10minutového opisu, ale s penalizací 50 trestných bodů za chybu.

Výsledky našich reprezentantů byly vynikající. Michaela Zvěřinová z 1.A s výkonem 339,1 č. úh./min. obsadila 2. místo ve své kategorii. Na 18. pozici skončila Natálie Mádlová z 1.A a Vladimír Ludvík z 1.B byl bohužel kvůli vysoké chybovosti diskvalifikován, ačkoliv rychlostí psaní by se umístil mezi prvními oceněnými.

V kategorii 2. ročníků si nejlépe vedla Karolína Miškářová ze 2.B, která díky svému výkonu (363,6 č. úh./min.) získala 1. místo. Pavlína Vrabcová ze 2.B obsadila 6. příčku.

Karolína je v současné době naší nejlepší „písařkou“. Z krajského kola se probojovala až do celorepublikového, které se konalo ve dnech 18. – 19. dubna 2016 v Novém Bydžově. V silné konkurenci z celé České republiky skončila na pěkném 32. místě.

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme spoustu dalších úspěchů!!!

 

Petra Jiránková

Vyhledat: