Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Pracovní stáž v Londýně

V červnu 2015 odletělo šest našich studentů do Londýna, kde absolvovali svou dvoutýdenní pracovní stáž. Tato byla plně hrazena z programu EU Erasmus+ a umožnila našim studentům dva týdny pracovat v britských firmách. Jednalo se především o administrativní a IT pozice v různých společnostech po celém Londýně.

Studenti se do Anglie dopravili na palubě letadla British Airways a byli ubytováni v hostitelských rodinách s plnou penzí. Do práce a zpět jezdili samostatně londýnskou dopravou a o víkendu pro ně doprovázející učitel připravil prohlídku britské metropole. Vše, tj. doprava, ubytování, strava a pojištění, bylo hrazeno z grantu EU.

Po svém návratu studenti ocenili jedinečnou možnost pracovní stáže v zahraničí, kde vše probíhalo v angličtině a tak pomohlo nejen jejich zdokonalení se v tomto jazyce, ale i v nabytí větší samostatnosti a sebevědomí. Doufáme také, že tuto zkušenost rovněž zúročí při hledání práce, jelikož každý ze studentů obdržel certifikát Europass Mobility prokazující jejich účast na zahraniční stáži.

Další skupina studentů odcestuje do Londýna v červnu 2016 a věříme, že i v dalších letech budeme moci tuto jedinečnou zkušenost nabídnout a to ještě většímu množství studentů.

Doporučujeme shlédnout přiloženou prezentaci studentů, která Vám pomůže lépe se „vžít do jejich kůže“.

 prezentace (cca 11 MB)

Vyhledat: