Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Jazykově-vzdělávací pobyt v Londýně

Ve dnech 14. - 19. září 2015 se skupina 20 našich studentů v doprovodu dvou učitelů zúčastnila jazykově-vzdělávacího pobytu v Londýně. Cestovali jsme autobusem, což sice nebylo moc příjemné, ale zato nám to umožnilo zažít rozbouřené moře v Lamanšském průlivu. Cesta do Londýna již byla bezproblémová a všichni jsem se už na britskou metropoli těšili.

Každé ráno jsme se sešli v místním kulturním centru na hodiny anglické konverzace s rodilými mluvčími a pak již natěšeni vyrazili do Londýna vyzkoušet si naši angličtinu a podívat se na památky. Během našeho pobytu jsme navštívili mnoho zajímavých míst, jako např. Buckingham Palace, City of Westminster, White Hall nebo exotické Chinatown. Velmi se nám líbila návštěva muzea voskových figurín Madame Tussaud's, kde si asi každý z nás našel svého oblíbeného hrdinu a udělal si s ním fotku.

V dalších dnech jsme prozkoumali krásný hrad Windsor a zřejmě nejúžasnější vzpomínky máme na nejvyšší londýnský mrakodrap, The Shard, jehož rychlovýtah nás během pár chvil vyvezl do téměř třísetmetrové výšky odkud byl překrásný výhled na celý Londýn. A projížďka lodí po Temži byla krásnou tečkou za naším pobytem.

Myslím, že nám všem se tento výlet velmi líbil. Pomohl nám seznámit se blíže s Londýnem a Velkou Británií a měli jsme radost z toho, že jsme konečně mohli použít naše znalosti anglického jazyka v praxi.

Jazykově-vzdělávací pobyt byl plně hrazen z projektu Jazyky nás baví, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0226.

Vyhledat: