Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Jazykově – vzdělávací pobyt studentů v Berlíně

Celkem 12 studentek druhých ročníků se v termínu 5. -10. 10. 2015 zúčastnilo jazykového pobytu s výukou německého jazyka v Berlíně.

Při cestě do místa pobytu – do Berlína studentky navštívily Drážďany, kde si prohlédly historické centrum města a večer se odebraly k ubytování do svých hostitelských rodin.

Během pobytu v Berlíně se studentky aktivně účastnily výuky německého jazyka na tamější jazykové škole. Zde si rozšířily znalosti jazyka, nabyté již dříve na MOA Jičín. Využívaly možnosti komunikace s rodilými mluvčími ať už v jazykové škole, v hostitelských rodinách, nebo i při prohlídkách památek v centru Berlína.

Z těch nejvýznamnějších navštívily Braniborskou bránu, Reichstag, Televizní věž, Museum Story of Berlin, Pergamonmuseum a mnohé další. Zajímavým bodem programu byla i návštěva Postupimi, s prohlídku zámeckého parku, letohrádku Sanssouci a zámku Cecilienhof, kde získaly podrobnější informace o Postupimské konferenci, jejích důsledcích.

Příjemným zakončením pobytu byl poslední den strávený v Tropical Island.

Prezentace o Berlíně ke stažení

Jazykově-vzdělávací pobyt byl plně hrazen z projektu Jazyky nás baví, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0226. 

Vyhledat: