Masarykova obchodní akademie, Jičín

Státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cizí jazyky, obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, informatika v ekonomice.

Jazykově vzdělávací pobyt ve španělské Calelle

10 studentů naší školy absolvovalo 11. až 20. září 2015 jazykový kurz španělštiny v jazykové škole Inlingua v Calelle. Výuku vedl rodilý mluvčí – učitel s dlouholetou praxí výuky španělštiny. V průběhu kurzu jsme si studenti osvojili nová slovíčka a větná spojení týkající se témat praktického použití, na závěr obdrželi certifikát o absolvování kurzu.

Španělštinu si vyzkoušeli především v praxi, kdy se museli domluvit v nejrůznějších běžných situacích.

Během sedmidenního pobytu poznávali účastníci město Calellu v rámci společných procházek městem za účelem seznámení se s místními pamětihodnostmi a při nákupech. V závěru pobytu se zúčastnili orientační hry v rámci města.

V průběhu pobytu se studenti dále účastnili připravovaných sportovně relaxačních aktivit, jako byly pěší přesuny na zajímavá místa města a okolí, turnaj ve volejbalu a koupání v moři.

V druhé polovině pobytu absolvovali výlet do Barcelony. Barcelona má nádhernou atmosféru, kterou tvoří jak moderní budovy, tak i starobylé stavby nesoucí stopy její slavné historie. Jako například gotická čtvrt, kostel Svaté Eulalie atd…

V závěru jsme navštívili představení magické fontány, což byl krásný závěr našeho výletu.

Jazykově vzdělávací pobyt byl pro všechny účastníky velmi zajímavý a přínosný. Každý z nás si odvážel své nezapomenutelné zážitky.

Jazykově-vzdělávací pobyt byl plně hrazen z projektu Jazyky nás baví, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0226.

Vyhledat: